עמותת חיבורים

שלוש ארבע לעבודה

יש האומרים “ילדים קטנים – צרות קטנות, ילדים גדולים – צרות גדולות”… 
ובכן, לא צרות חלילה,  אך הילדים שהגיעו אלינו בני -14 ≤ 1 הולכים ומתבגרים ויחד עם ההתבגרות שלהם מגיעות דילמות  ומשימות חדשות שאנו מתמודדים עמן בדרך השיקום. 

נושא התעסוקה הולך ותופס אצלנו מקום חשוב בשנתיים האחרונות. לקראת סיום הלימודים בבית הספר 
אנו רואים את עצמנו מחויבים להכין את החניך לחיי עבודה פוריים ומספקים בהמשך חייו.  
העבודה המשותפת כתף אל כתף עם בתי הספר אפשרה לנו לפתח מודל ייחודי שבו חניכים העוברים את גיל 18 משולבים בהתנסויות תעסוקתיות מחוץ לבית הספר באופן חלקי במהלך השבוע. 

מכורח הנסיבות התחלנו בפיתוח אפשרויות תעסוקתיות משלנו אשר יאפשרו לחניכים תהליך של הכשרה לחיי תעסוקה והתנסות במגוון משימות תעסוקתיות באופן שיאפשר להם לגלות את כוחותיהם, נטיותיהם והעדפותיהם בתחום ולפתח במקביל מיומנויות שיכשירו אותם להתמודד טוב יותר בעולם העבודה. 

על המסגרות שפתחנו השנה – בהמשך דף זה. בשנה”ל תשס”ח תהליך זה יעבור לשלב הבא ויאפשר מגוון גדול ומותאם יותר של התנסויות והכשרות תעסוקתיות עליהן נספר בגיליון אשר יסכם את שנת הפעילות הבאה. במקביל להתנסויות החלקיות או המלאות ה”מוגנות” יותר בתוך המסגרות שלנו, אנחנו שמחים לראות שילובים מוצלחים של חניכים בעולם העבודה “האמיתי”. 

אנו מלווים ותומכים בחניכים מתמידים העובדים מידי יום במפעלים כמו “טרלידור” בכרמיאל, “פורמקס” – תפן, מלון “אסיינדה” ומפעלים ומקומות עבודה אחרים. 
החניכים לומדים על עולם העבודה דרך התמודדות יומיומית לא קלה עם דרישות המעסיקים ואנו רואים בהתמדתם ובהתמודדותם עם האכזבות לעיתים שעולות בדרכם, הצלחה גדולה. 
לא נשכח את החניכים שהשתלבו בהצלחה בשירות לאומי ותרמו רבות למדינה בעבודה בבתי חולים וגני ילדים. הצלחתם משמשת עבורם עוגן לניסיונות והתמודדויות נוספים.  

אנו גאים בהם ומקווים ללוות חניכים נוספים שילכו בדרך זו. 
סיגל גבע-קוסן

אולי יעניין אותך גם...